Forum AutoPlus Strona Główna AutoPlus
Forum motoryzacyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mercedes ML 63 AMG

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum AutoPlus Strona Główna -> Na rynku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michaelw




Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 1540
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:03, 09 Sty 2007    Temat postu: Mercedes ML 63 AMG

Mercedes ML 63 AMG jeszcze przed debiutem zdobywa prym w kategorii najmocniejszych SUV-ów. Z 6.3-litrowym, ośmiocylindrowym, widlastym silnikiem o mocy 510 KM samochód zdecydowanie wysuwa się przed konkurencję i kreuje klasę sam dla siebie - bezkompromisowego, sportowego terenowca.
Pod każdym względem auto odróżnia się od standardowego modelu. Tradycyjnie srebrne nadwozie zostało uszlachetnione przez nadwornego tunera firmy ze Stuttgartu.
Muskuły samochodu prężą się z każdej strony, począwszy od dużego kanciastego zderzaka przedniego, poprzez poszerzone nadkola mieszczące 19-calowe, 5-ramienne koła z oponami 295/45 R (lub opcjonalnie 20-calowe polerowane felgi z oponami 295/40 R), aż po tył auta. Również standardowo, jak w innych Mercedesach sygnowanych przez AMG, mamy tu cztery jajowate końcówki układu wydechowego i także powiększony zderzak z wyprofilowaniami imitującymi dyfuzor.
Na tym jednak nie koniec odwołań do Formuły 1. Podobnie jak w bolidzie biegi zmieniać można nie odrywając rąk od kierownicy. Przyciski obsługujące standardową dla tego modelu, 7-biegową skrzynię Speedshift 7G-Tronic, umieszczono na kole kierowniczym. Przekładnia ma ponadto trzy tryby pracy: Sport, Comfort i Manual, a moc przekazywana jest permanentnie na cztery koła w proporcjach 40:60 (przód/tył).
W każdym trybie pracy mocy wystarczy do zamknięcie wyskalowanego do 320 km/h prędkościomierza - jednak standardowa blokada ingeruje przy tradycyjnych 250km/h, co i tak z nadmiarem powinno wystarczyć fanom szybkich terenówek.
We wnętrzu znajdziemy wszystko i więcej dla zapewnienia wygody i bezpieczeństwa podróżnych. Z klasy S pochodzi system Pre-Safe (przygotowuje wnętrze do zagrażającego wypadku) współpracujący ze specjalnie przystosowanym zawieszeniem Airmatic, przednie poduszki adaptacyjne, system Neck-Pro, napinacze pasów z ogranicznikami i kurtyny powietrzne na całej długości przedziału pasażerskiego. Wszystko to opakowane w obowiązkową skórę mieszaną z alcantrą, aluminiowe dodatki i akcentujące wersję, wszędobylskie loga AMG.
Wszystko wskazuje na to, że poza nieobecnymi dwoma "wypukłościami" na masce silnika, nowy Mercedes ML 63 AMG jest pod każdym kątem lepszy od poprzednika. Spece z AMG pobili nie tylko rekord świata wyciskając z niedoładowanego silnika 510 KM (czym wyprzedzili m.in. BMW V10), ale i pokazali chyba granicę dla produkcyjnego, cywilnego auta terenowego. Czy tylko do czasu premiery kolejnej wersji?
[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

Ale zdjecia w miniaturkach Wink *Przemekp14*
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
poorwich
Administrator



Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 4062
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pniewy koło Poznania

PostWysłany: Śro 8:58, 10 Sty 2007    Temat postu:

Merc ML to dla mnie nie zbyt ciekawy samochód - SUV ze znaczkiem Mercedesa. Jednak, gdy mówimy o wersji oznaczonej trzema magicznymi literkami AMG to moje zdanie zmienia się o 180 stopni.
Chętnie zasiadłbym za kierownicą takiego "SUV-owego" wilka w owczej skórze. Dlaczego? Nie różni się zbytnio od słabszych braci wyglądem (inne zderzaki, progi, felgi, obniżone zawieszenie). Jednak pod maską tak. Te ponad 500 KM gwarantują mu extra osiągi. Tylko szkoda, że prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h (ja wolałbym dopłacić, by zdjęto mi tą blokadę). I co z tego, że ten samochód jest jak amerykańskie wozy - pochłania nieograniczone ilości cieczy zwanej u nas benzyną - chcę go mieć Exclamation Very Happy
Podsumowywując - bardzo podoba mi się Merc ML AMG Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemek
Administrator



Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 1556
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Perła

PostWysłany: Śro 16:20, 10 Sty 2007    Temat postu:

Mercedes to dla mnie troszku nudna marka...ale jeżeli do akcji wchodzi merc z pakietem AMG to....jest super!! wtedy juz mało które autko dorówna takiemu mesiowi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sąsiad




Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 1412
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z Zielonej Góry

PostWysłany: Śro 16:54, 10 Sty 2007    Temat postu:

Nie lubię SUV-ów, ani też nie lubię Mersedesów. Jaki to może dawac wynik Question Nie najlepszy. Na osiągi nawet nie zwrócę uwagi, bo po prostu nie lubię tego auto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr_Mar
VIP



Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 1751
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 17:09, 10 Sty 2007    Temat postu:

Nie przypadł mi do gustu. Zdecydowanie wolę zwykłe osobwe auta a nie pseudoterenowe. Osiągi może i robią wrażenie ale tak naprawdę gdzie ja taką moc mógłbym wykorzystać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zapa




Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 1409
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: od bociana.

PostWysłany: Śro 17:29, 10 Sty 2007    Temat postu:

Hmmm... nie jest zły ale wolałbym Tourega 6.0 W12 SPORT Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kurczak




Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 2336
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro 18:20, 10 Sty 2007    Temat postu:

przemekp14 napisał:
Mercedes to dla mnie troszku nudna marka...
Dokładnie...
Ja kupując samochód raczej nie chciałbym Merce... Lubie tą markę... ale tak jakoś... Wink

A ML 63 AMG ? No po prostu topowa wersja Mercedowskiego SUV'a... Nie robi na mnie specjalnego wrażenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skoda_big_fan




Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 137
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 17:27, 17 Lut 2007    Temat postu:

Dla mnie i tak istnieje tylko Ml-ka od Brabuusa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum AutoPlus Strona Główna -> Na rynku Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin